Özet Gönder

Hazırlanacak olan özet, aşağıdaki yazım kurallarına ve Şablon'a göre hazırlanarak en geç 20 Nisan 2022 Çarşamba Günü saat:23.59'a kadar adyutto@adiyaman.edu.tr mail adresine gönderilmelidir.

Şablon

ÖZET GENEL YAZIM KURALLARI

Proje genişletilmiş özet ve posterinde yer alan tablolar, şekiller ve denklemleri ile diğer matematiksel anlatımlar bilgisayar ortamında Office programı ile oluşturulmalıdır. Fotoğraf veya renkli şekillerin tarayıcı ile bilgisayar ortamına alınması gerekir.

Kâğıt boyutu: A4 (210×297 mm)

Kenar boşlukları: Alt, üst, sağ ve soldan 2,5 cm boşluk bırakılmalıdır.

Yazı Dili: Proje metni Türkçe hazırlanmalıdır.

Yazı Formatı

“Times New Roman” yazı karakteri ve 12 punto, yazım dik ve normal harflerle yazılır. Metin tek sütun halinde ve sözcükler bölünmeden yazılmalıdır. Paragraflar öncesinde 6 punto boşluk olmalıdır.

Başlık: 

Başlık özlü ve bilgi verici olmalıdır, formül ve kısaltma içermemelidir. “Times New Roman” yazı karakteri, 14 punto, ortalanmış ve koyu renkli yazılmalıdır.

Yazar isimleri ve bilgileri: 

Başlık altında 2 tam satır sonrasında yer alır. Yazar adı soyadı harflerle yazılır. Adların altına boşluk bırakılmadan, yazarların tam adresi ile e-posta adresleri yazılır. Adres-yazar ilişkisi için, yazar soyadının sonuna bir üst simge (sırasıyla “1”, “2” gibi) olarak rakamla belirtilir.

GENİŞLETİLMİŞ ÖZET HAZIRLAMA KURALLARI 

Özet başlığı 14 punto ve koyu, özet metni ise 12 punto ve normal yazılır. Projenin amaç, kapsam, fayda, projenin içerdiği inovasyon ve projenin uygulanabilirliği konularını içeren genişletilmiş bir özet hazırlanır. Proje özeti en fazla bir sayfa olmalıdır.

ADYÜ Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı’na katılan tüm özetler birleştirilecek ve özet kitapçığı haline getirilecektir. Etkinlik sonrası web sayfasından elektronik olarak yayınlanacaktır. Özet kitapçığında sadece sergiye katılan projeler yer alacaktır.

 

 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.